Roblox - Gra która zawładnęła światem


Roblox. Ten tytuł słyszał prawie każdy kto śledzi świat gier. Nie wszyscy zdają sobie sprawę czym tak naprawdę jest ten tytuł. Niektórzy określą go mianem "gry dla dzieci". Tak naprawdę można powiedzieć że jest to nowy Minecraft. Gra w której możemy robić wszystko a ogranicza nas jedynie wyobraźnia. 

 

roblox

Roblox nie posiada jednak ustalonej rozgrywki i tematu ani celu. Gra opiera się na serwerach tworzonych przez społeczność. Każdy serwer może mieć całkowicie inne zasady oraz cel. Na liście serwerów znajdziemy takie tryby jak Obby - czyli tor przeszkód, Tycoon - czyli symulator, najczęściej opierający się na jakimś znanym tytule (np. Theme Park Tycoon który opiera się na grze Roller Coaster Tycoon) oraz wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Roblox Studio

Tryby gry są tworzone przez graczy za pomocą Roblox Studio. Dlatego też gra ta ma bardzo zaangażowaną społeczność twórców dla której organizowane są spotkania i konwenty. Gra ta jest dla wielu pierwszym kontaktem z programowaniem więc dużą rolę odgrywa tu łatwy próg wejścia. Twórcy map mogą również zarabiać na swoich produkcjach co zachęca wiele osób do tworzenia coraz to nowych map.