Child of Light-cover

Child of Light

11.21 Kup Najtaniej!
Najtańsze Oferty
SklepInfoKuponCenaFees
G2A
Global, Uplay +/- 11.21 zł
+4.20 zł
+4.20 zł
Przejdź do sklepu!
Instant Gaming
Uplay 26.91 zł
+? zł
+? zł
Przejdź do sklepu!

Oceny Graczy

Metacritic
77/100
Opis Produktu

Child of Light to baśniowy, dwuwymiarowy RPG, stworzony przez Ubisoft Montreal. Jest to grywalny poemat, w którym historię przedstawiono za pomocą starannie opracowanych wersów i rymów.

 

Fabuła

Główną bohaterką Child of Light jest księżniczka Aurora, córka austriackiego księcia, która posiada neizwykłą zdolność latania. Jej celem jest odzyskanie trzech źródeł światła Słońca, Księżyca i Gwiazd, które zostały skradzione przez Mroczną Królową. W tym celu Aurora musi wyruszyć w podróż po królestwie Lemurii, gdzie czyha na nią wiele niebezpieczeństw. W wykonaniu zadania pomoże jej świetlik Igniculus, który potrafi oślepiać przeciwników oraz znajdywać ukryte skarby, które wzmocnią moce księżniczki. Na swej drodze Aurora spotka wiele rozmaitych stworzeń zarówno przyjaznych, jak i wrogich, takich jak leśne duchy, gadające myszy, podstępne wiedźmy i złe węże morskie.

 

Rozgrywka

Gra oferuje zarówno tryb single-player, jak i tryb współpracy, w którym jeden z graczy wciela się w Aurorę, drugi zaś w Igniculusa. Podczas walki wykorzystywany jest system Active-Time Battle, natomiast eksploracja przypomina połączenie systemu stosowanego w platformówkach i dwuwymiarowych beat'em upach. Gra działa na silniku Ubi Art Framework, wykorzystywanym w Rayman Origins i Rayman Legends. Child of Light cechuje się wyjątkową oprawą graficzną, przypominającą ruchome obrazy i grafiki koncepcyjne.

Trailer