Frostpunk-cover

Frostpunk

33.13 Kup Najtaniej!
Najtańsze Oferty
SklepInfoKuponCenaFees
Instant Gaming
Steam 33.13 zł
+? zł
+? zł
Przejdź do sklepu!

Oceny Graczy

Metacritic
84/100
Opis Produktu

Frostpunk to produkcja stworzona przez zespół deweloperów 11 bit studios. Gra należy do gatunku strategiczno-przygodowych i łączy w sobie pewne elementy typowe dla rozgrywek w typie survival. Tytułowy frost, czyli mróz pokrywa całą krainę, w której toczy się akcja gry.

 

Fabuła Gry

Czas rozgrywki to XIX wiek, w którym panuje nowa epoka lodowcowa. Zadaniem gracza jest przejęcie kontroli nad ocalałymi i doprowadzenie ich blisko źródła ciepła w postaci parowego generatora.

 

Mechanika Gry

Głównym zajęciem gracza jest rozbudowa osady przy generatorze. Wznosimy budynki mieszkalne, przemysłowe, gospodarcze. Celem rozgrywki jest utrzymanie przy życiu jak największej grupy ludzi, nawet w obliczu poświęcania jednostek i nietypowych wyborów moralnych. Pilnowanie nastrojów społeczności, stała rozbudowa miasta, zdobycie nowych technologii i eksploracja lodowych obszarów zapewnia sukces w grze.

 

Tryby Gry

Twórcy Frostpunk dostosowali tytuł do samotnego gracza. W rozgrywce, oprócz kampanii fabularnej z trzema scenariuszami, dostępny jest również tryb nieskończony, który umożliwia dowolną taktykę gry polegającą na rozbudowie osady przez jak najdłuższy okres czasu.

Trailer